Untitled document

DUYURULAR

 • 2011 - 2012 akademik yılı Avrupa eğitim kayıtları başlamıştır.
 • Avusturya Üniversitelerinde artık Tıp, Eczacılık, Veterinerlik ve Diş Hekimliği gibi bazı bölümlerde Kontenjan uygulanmaktadır.
 • Avusturya Öğrenci Vizesi bekleme süresi kısaldı.
 • Avusturya Hakkında
       FORM DOLDUR KENDİNE ÖZEL BİLGİ AL
       Neden Avusturya
       Avusturya'da Yaşam
       Çalışma Şartları
       Masraflar
       Yurtlar
       Barınma
       Dil Kursları
       Ehliyet
       Sigorta
       Ulaşım
  Üniversitelerimiz ve Bulundukları Kentler
       Viyana Üniversitesi
       Viyana Ekonomi Üniversitesi
       Viyana Teknik Üniversitesi
       Viyana Ziraat Üniversitesi
       Viyana Veterinerlik Üniversitesi
       Viyana Tıp Üniversitesi
       Salzburg Üniversitesi
       Graz Üniversitesi
       Graz Teknik Üniversitesi
       Graz Tıp Üniversitesi
       Linz Üniversitesi
       Innsbruck Üniversitesi
       Innsbruck Tıp Üniversitesi
       Klagenfurt Üniversitesi
       Leoben Üniversitesi
  Avusturya'da Eğitim İle İlgili Bilinmesi Gerekenler
       Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Yapmak İsteyenler İçin
       Ders Kabulü Söz Konusu Olduğunda
       Dil Öğrenmek İçin Neler Yapmalı
       Genel Özellikleriyle Viyana
       Viyana Üniversitesi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin
  Neden Avusturya
  Neden Avusturya, Avusturyada Üniversiteler, Avusturyada Eğitim

  NEDEN AVUSTURYA'DA EĞİTİM VE AVUSTURYA'DA ÜNİVERSİTE

  AVUSTURYA'DA bulunan üniversiteler dünyada ki sıralamaları itibari ile size muhteşem bir eğitim fırsatı sunar. Avusturya'da Eğitim almakla dünyanın sayılı üniversiteler den mezun olacaksınız. Üniversite kampusu içersindeki göz doldurucu güzelliği, verimli çalışmanıza olanak sağlayan laboratuarları ve sosyal imkanları ile size dünyaca tanınmış bir üniversite de eğitim görme fırsatı sağlamaktadır.

  Üniversite eğitiminizi tamamladıktan sonra sizin için en önemli nokta okumuş olduğunuz bölümün ve diplomanızın Türkiye‘de ya da başka bir ülkede geçerliliğinin olup olmadığıdır. Esasında YÖK denkliği dediğimiz mevzu sadece devlet kurumunda çalışmayı düşünen kimseler için önem arz eder. Özel sektörde iş bulmayı düşünen biri için YÖK denkliğinin çok önemi yoktur. Buna rağmen Viyana’da bulunan üniversitelerin YÖK denkliği vardır.Mezun olduğunuz takdirde gerek kendi ülkenizde veya bir başka ülkede diplomanızın tanınabilmesi adına kaçırılmaması gereken bir fırsat elde etmiş olacaksınız.

  Üniversiteyi Viyana’da okuduktan ve lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra lisans üstü eğitime hiçbir sınava gerek duymadan Türkiye’de bulunan ALES ve ÜDS sınavı olmaksızın direk geçiş yapabileceksiniz. Yani 1 sene hazırlık Almanca kursu +3 sene lisans eğitimi ve 2 sene de master (lisans üstü eğitim) ile toplam 6 senede lisans ve lisans üstü eğitiminizi tamamlamış olarak ülkenize döneceksiniz.

  Üniversiteyi Viyana da okumanızın en güzel taraflarından biri de SINAVSIZ olarak üniversiteye kabul edilmenizdir.Türkiye de sınava girip herhangi bir üniversiteyi kazanmış olmanız bizim için yeterlidir. Viyana’da aynı bölümü okumak kaydı ile sınavsız olmaksızın yerleştirilirsiniz.

  Erasmus (Üniversiteler arası değişim programı) programı ile Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde 2 döneme kadar ücretsiz olarak okuyabilme fırsatına sahip olacaksınız

  Avusturya'da Eğitimiminiz esnasında serbest dolaşım hakkına sahip olacaksınız. Bu hakkın size olan getirisi; istediğiniz Avrupa ülkesinde dil öğrenebilecek olmanızdır. Dil konuşulduğu yerde öğrenilir. Örneğin İspanyolcayı İspanya’da okulunuzun tatil olduğu dönemde öğrenebilme fırsatına sahip olacaksınız. Üstelik bu donanımı üniversite öğrencisi iken yapacaksınız, üniversite sonrası ek diller öğrenmek adına zaman kaybetmeyeceksiniz.

  Yurt dışında öğrenci statüsü ile bulunurken çalışma izniniz yoktur. Bu sebeple öğrenci vizesi ile giden öğrencilerin çalışmaları yasaktır. Fakat Avusturya’da bir öğrencinin öğrenimi sırasında sigortalı olarak 600 EURO gibi bir ücretle çalışma hakkı vardır. Fakat şu unutulmamalıdır ki bir öğrencinin çalışması için öncelikli olarak Almancayı iyi düzeyde bilmesi şarttır. Bu sebeple ilk sene çalışmayı düşünmesi yanlış olur. İlk sene Almanca kursunu tamamlayıp üniversite 1.sınıfa başladığında hem çevreyi tanımış olmasından hem de dil yeterliliğini kazanmış olmasından dolayı rahat bir şekilde iş bulabilir, en azından yaşam masraflarınızı çıkartabilirsiniz.

  En az iki yabancı dil öğrenme fırsatına sahip olacaksınız. Her bölümde Almanca ve İngilizce öğreneceksiniz. Böylece eğitiminizi tamamlayıp döndüğünüzde en az iki yabancı dil bilme şartını da taşıyor olacaksınız.

  Üniversite harcınız ve diğer ücretler için lütfen bizden bilgi alınız.
  Viyana gibi bir ülke Avrupa Birliği standartlarına tam anlamıyla uyumlu, tam anlamıyla dört dörtlük bir şehirde yaşamak sizin için apayrı bir tecrübe olacak. Bu standartları her anlamda hissedeceksiniz. Suç oranı düşük, alt yapı sorununu çözmüş, kültür ve sanata önem veren, ulaşım konusunda sıkıntı duymadan gezebileceğiniz bir yerde, yaşamınızı keyifli hale getirebileceğiniz bir yerde 4 senenizi geçirmek sizin de hoşunuza gidecektir.

  Üniversite eğitiminiz esnasında, her ne kadar çağımız bilişim çağı olsa bile araştırmalarınızı orijinal kitaplardan araştırabilme şansına sahip olacaksınız. Daha önce de bahsettiğimiz üzere Viyana, zengin kütüphanesi ile Avrupa’da birinci sırada yer alıyor.

  Viyana denilince aklımıza Türkiye’ye yakınlığı, düzeyli ve yaşanılası bir şehir olması, kültür ve sanatın başkenti olması, doğa güzellikleri ile kendine hayran bırakacak bir yer geliyor. Böyle bir yerde eğitim görmek istemez misiniz?